Chengdu Ruicheng Automobile Service Co., Ltd.
Ürünler
Haberler
Ev > Haberler >
hakkında şirket haberleri Çin'in İkinci El Otomobil İhracatı Endüstrisi Geç Çiçeklenen Avantajları Gösteriyor
Etkinlikler
Kişiler
Kişiler: David Wu
Şimdi İletişime Geçin
Bize Mail Atın

Çin'in İkinci El Otomobil İhracatı Endüstrisi Geç Çiçeklenen Avantajları Gösteriyor

2023-10-23
Latest company news about Çin'in İkinci El Otomobil İhracatı Endüstrisi Geç Çiçeklenen Avantajları Gösteriyor

Çin'in ikinci el otomobil ihracatı endüstrisi son zamanlarda hızlı bir büyümeye tanık oldu.ve Genel Gümrük İdaresi, "Kondisyonlar Olgunlaşan Bölgelerdeki İkinci El Otomobil İhracatı İşinin Başlatılmasına Destek Edilme Bildirimini" yayınladı.2023'ün ilk üç çeyreğinde, Çin'in ikinci el otomobil alışverişleri 13.49 milyon araca ulaştı, bu da bir yıllık artışla 12.% 61.

 

Çin Otomobil Satıcıları Derneği'ne göre, Çin'in ikinci el otomobil ihracatı yurtdışındaki pazarlarda güçlü bir büyüme gösterdi.Afrika, Doğu Avrupa, Güneydoğu Asya ve Latin Amerika yüksek kalıyor.

Çin'in ikinci el otomobil ihracat ürünleri, hem kilometre üreten kullanılmış otomobiller hem de kilometre üretmeyen paralel otomobiller, hem de yeni enerji ve yakıt taşıtları da dahil olmak üzere çeşitli.Paralel otomobiller ve yeni enerji araçları daha büyük bir oranı oluşturur, ancak yakıtlı otomobiller ve kullanılmış otomobiller de özel pazarlara sahiptir.

 

Ayrıca, ikinci el otomobil ihracatı finans sektörü ile yakından bağlantılıdır.ve yurtdışındaki müşteri kredisi kredilerinin hepsi sermaye müdahalesi gerektirir.

 

2021 yılında, Chongqing CPPCC üyesi Jian Qian, "ASEAN pazarına odaklanan ikinci el araba ihracatı üssünün kurulmasını teşvik etmek için öneriler" başlıklı bir öneride bulundu.Batı'nın kara ve deniz yollarının yeni geçiş avantajlarının tam olarak kullanılması çağrısında bulundu., hizmet sistemlerini iyileştirmek ve verilerin çevrimiçi ve endüstriyel bağlantısını teşvik etmek.

 

Eylül 2023'te, Ruicheng Auto, Changan Automobile, Chang'an Minsheng and other 10 enterprises reached a consensus on cooperation to establish the first strategic alliance of second-hand car export enterprises in the southwest region to build a second-hand car export and refurbishing industrial park.

 

Çin, ikinci el otomobil ihracatı endüstrisinin gelişiminde "gecikmiş çiçeklenme avantajlarını" nasıl kullanabilir?

 

İkinci el araba ihracatı için döviz hesabı ve vergi iadesi açısından, süreç optimizasyonuna ve verimliliğe daha fazla hız verilmesi gerekmektedir.Kullanılmış otomobillerin ihracatı nispeten küçük bir orana sahipStandart prosedürlerin ve standartlaştırılmış denetim kurumlarının olmaması, kullanılmış otomobillerin ihracatını genişletmeyi zorlaştırdı.Kullanılmış arabaların ihracatını teşvik etmek için ilgili standartların belirlenmesi acil.

 

Ayrıca, ikinci el otomobil ihracatı için yurtdışındaki satış sonrası hizmet, çoğunlukla otomobil üreticilerinin ve satıcıların satış sonrası servis istasyonlarına dayanmaktadır.İkinci el araba ihracatının artışı ile, hem yerli hem de yabancı şirketler satış sonrası hizmete odaklanabilir ve yeni fırsatları yakalamak için endüstri zincirlerini genişletebilirler.